Els nostres productes

Cable de fibra òptica

El cable de fibra òptica, també anomenat cable de fibra òptica, és un conjunt utilitzat per transferir informació mitjançant polsos de llum. Els cables de fibra òptica estan construïts a partir d’una o més fibres de fibra òptica, reforçats i protegits amb material especial per tenir bones propietats físiques durant les construccions de línies de telecomunicacions.

La fibra òptica és una tecnologia que permet viatjar la llum al llarg de tubs de vidre prims. Els tubs de vidre tenen un diàmetre especial, generalment 9/125 per a connexions monomode. Les fibres produïdes per diferents tecnologies garanteixen el radi de flexió indicat del tub de les normes G652D, G657 A1, G657 A2. Els nuclis de fibra estan tintats per diferents colors, cosa que facilita la connexió durant el splicing de nuclis de cables.

Jera té diversos tipus de cables que depenen de l’àrea d’aplicació, com ara:
1) Cable de fibra òptica de línia principal
2) Cable de fibra òptica de caiguda FTTH
3) Cable de fibra òptica de distribució interior
4) Cable de fibra òptica de conducte
Els diferents tipus de cable es componen de components diferents i s’utilitzen per a diferents aplicacions. Algunes aplicacions demanen resistència a l’aigua, resistència mecànica elevada, resistència als raigs ultraviolats i reforcem algun material (fil d’acer, RFP, fil d’aramida, gelea, tub de PVC, etc.) per millorar el seu rendiment.

Jera va integrar amb èxit una solució de cable de fibra òptica per a la construcció de xarxes GPON, FTTx, FTTH. El nostre cable òptic es pot aplicar a rutes de bucle central o d’últim quilòmetre per a edificis industrials, transport ferroviari i per carretera, naus industrials, centres de data i ect.

El nostre cable es va verificar al laboratori de la fàbrica o al laboratori de tercers, inspecció o prova, incloses les proves de pèrdues per inserció i de retorn, prova de resistència a la tracció, prova de ciclisme de temperatura i humitat, prova d’envelliment UV, etc. i CE.

Jera ofereix tots els accessoris de distribució de xarxa òptica passiva relacionats, com ara: pinça de cable de fibra òptica, cordons de fibra òptica, tancaments d’empalmaments de fibra òptica, caixa de terminació de fibra òptica, etc.

Si us plau, no dubti en contactar amb nosaltres per obtenir informació futura.